Fri, 30 Oct 2020 08:10:28 +0000
eper-ültetés-ősszel

2014-09-15 A piros árvacsalán az árvacsalánfélék egyik leggyakoribb fajtája, melyet gyom, gyógy, illetve dísznövényként is ismert. A latin neve Lamium purpureum. Népies neve a holtcsalán. A piros árvacsalán Ázsiában és Európában is gyakori, széles körben elterjedt csalánféle. Betelepítették Észak-Amerikába is. A piros árvacsalán főleg nedves terülteken szántók, tarlók, utak mentén és száraz erdők, többnyire akácosokban fordul elő. Ez a csalánfajta 1800 méteres magasságig megfigyelhető. Az alacsony növésű piros árvacsalán csupán 10cm-es, de legfeljebb maximum 30 centiméter magasra nő. A szárában és a leveliben illóolajat tartalmazó, erős, kellemetlen illatú, évelő csalánfajta. Ennek az árvacsalánfajtának is a szára négyszögletes, belül üreges. A vörössel futatott szíves – háromszög alakú levelei ráncosak. A levelek felszíne sűrű puha szőrzettel borított, a széleik csipkés, fűrészes. A rózsaszín, lilás színű tömött álernyőkben nyíló ajakos virágai már kora tavasztól (márciustól) nyílnak egészen szeptember végéig tart.

Papaya gyógyhatása

Hihetetlen, de mégis (többször is megnéztem) 2. helyezett lett a kis Erdőkóstoló a Goldenblogon gasztro kategóriában. Megtisztelő a zsűri bizalma, köszönet érte! Kicsit magamhoz térve, ha most lenne valami finom sütim előkészítve, akkor az következne, mondjuk vadalma pezsgővel, de nincsen. Van viszont finom erdőkóstolós teám. Talán ez is megteszi. Gyümölcstea készítésbe kezdtem szárított vadgyümölcsökből. Azt gondolom talán különleges ízvilágú gyümölcsteák születhetnek aszalt vadgyümölcsökből, aromák és egyebek nélkül is. Próbálkozom. Még érnek a gyümölcsök, de folyamatosan aszalom őket. A vadgyümölcsök legtöbbje igazán alkalmas aszalásra, hiszen kicsik, sokszor egészben is aszalhatók, ugyanakkor intenzív, a termesztetteknél gazdagabb ízviláguk egyedi aromát kölcsönözhet a teáknak. Nem mellesleg, szinte mindegyiknek van valamilyen gyógyhatása is. Téli hideg estéken, egy jó meleg, puha takaró alatt, egy jó könyvvel a kézben, egy forró ital ezekből......! Szóval nekem megéri a gyűjtögetést, pepecselést velük.

További képek itt. Májvirág (Hepatica nobilis) a boglárkafélék (Ranunculaceae) családjába tartozó faj. Enyhén mérgező növény, de gyógyhatása is ismert, máj, epe, vese és hólyag megbetegedések esetén alkalmazták. Egyetlen hazai fajjal sem téveszthető össze, virágai és levelei egyaránt nagyon jellegzetes. Három karéjú levelei nyélen ülnek. Ezeknek alapján még virágtalan állapotban is könnyen felismerhető. A levelek nem tűnnek el a virágzást követően, hanem akár a téli fagyokig is megmaradnak. A levélkaréjok széle ép. A karéjok csúcsa hegyesedő. A virágok öt-tíz centiméter magas száron magányosan ülnek. Általában hat, keskeny tojásdad szirmuk van, de ennél több is alkothatja a virágot. Színe többnyire lila, előfordulnak fehér vagy rózsaszín szirmú példányok is. A porzók fehérek. Termése aszmagcsokor. Kora tavasszal, lombfakadás előtt, márciusban virágzik. Hazánkban védett faj, eszmei értéke 2000 forint. ( forrás) A szártalan kankalin vagy guggonülő kankalin (Primula vulgaris) egy Magyarországon is őshonos, a kankalin nemzetségbe tartozó növényfaj.

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából. Illatos ibolya Rendszertani besorolás Ország: Növények (Plantae) Törzs: Zárvatermők (Magnoliophyta) Osztály: Kétszikűek (Magnoliopsida) Rend: Malpighiales Család: Ibolyafélék (Violaceae) Nemzetség: Viola Faj: V. odorata Tudományos név Viola odorata L. Az illatos ibolya (Viola odorata), népies nevén: lila ibolya, violetta, vénuszvirág vagy bájos ibolya az ibolyafélék (Violaceae) családjának Viola nemzetségébe tartozó évelő növény, Európában és Ázsiában őshonos, de Észak-Amerikában is elterjedt. Tartalomjegyzék 1 Jellemzők 2 Felhasználása 3 Gyógyhatása 4 Külső hivatkozások Jellemzők Illatos, fehér, vagy lila virágai tavasz közepéig nyílnak. Felhasználása Kandírozhatjuk, sütemények, pudingok, jégkrémek, saláták díszítésére, illatosításra használhatjuk. Virágából az egyik legdrágább illóolajat vonják ki. Gyógyhatása Friss, vagy szárított virágának szörpje, vagy forrázata enyhe hashajtó, hörghurut, köhögés, álmatlanság, fejfájás elleni teákban alkotórészként vagy idegnyugtató, köptető, izzasztószerként is használható.

Kincsesbánya vadvirágai

Jellemzők: (Patikai ökörnyelvfű. ) Kétéves. Évelő. 20-80 (-100) cm magasságot elérő, felálló szárú, Az egész növény szemölcsökön álló serteszőröktől érdes. Szára rendszerint csak a virágzatban ágazik el. Levelei lándzsásak, a legalsók nyélbe keskenyedők, a felsők ülők, laposak, ép- vagy ritkásan fogas szélűek, körülölelik a szárat. Virágzata sokvirágú, a virágok murva­levelesek, tölcsér alakúak, ötcimpájú pártával Csészéje kb. harmadáig cimpákra osztott, terméséréskor kb. 1 cm hosszú. Pártája színe eleinte biborszínű, később lila, kék, ritkán fehér; csöve egyenes és a csészéből felényire kiálló, átmérője és csövének hossza egyaránt mintegy 7-10 mm. Terméskék ferdén tojásalakúak, finom szemölcsűek és bordázottak. Élőhely: Száraz, szikár gyepek; száraz, meleg erdők; szántóföldek; zavart, taposott termőhelyek; faültetvények. Száraz talajokon él. Közömbös kémhatású talajokon előforduló faj. Elterjedés: Száraz, nyílt területek, útszélek, sziklás helyek. Európától a Kaukázusig, Magyarországon gyakori GYÓGYHATÁS: Gyógyhatása nem ismert.

  • November 10 világnap 2018
  • Papaya gyógyhatása
  • Cas számok jegyzéke
  • Puncs hu tapasztalatok video
  • Karácsonyi versek ady endre
  • A piros árvacsalán | Életünk.com
  • Csináld magad szuper pasi letöltés online, Film Letöltés - OnlinePont
  • Hol tudok bejelentést tenni a NAV-nál adócsalás miatt?
  • Sarkad - 14 napos időjárás előrejelzés, kéthetes, Békés | METEOPROG.HU
  • Epikur szo jelentese a woman

Aszalható, szárítható, nyárvégén, ősszel termő vadgyümölcsök: - fekete bodza bogyó (egészben) - galagonyatermés (egészben, akár levélkék is maradhatnak rajta) - kökény (egészben, idén sok bogyó már szinte megaszalódott a bokrokon) - csipkebogyó (ennek a magjait nem árt kiszedni, ha teakeverékbe tesszük) - vadalma (szeletelve) - vadkörte (szeletelve, de csak a nem túlérett jó) - fekete áfonya (egészben) - vörös áfonya (egészben) A lédúsabbak aszalásához az őszi, gyenge napsütés nem elég, ezekhez elektromos aszaló vagy fűtés-szezonban radiátor, villanykályha teteje, sütő, kemence használható. Régen nagyon ötletes aszalókat készítettek, egyszer majd azt is leírom. A csipkét, két végét levágva, és hosszában kettévágva, ezúttal kimagoztam (! ). Minden elismerésem azoké, akik a hecsedlit is kimagozott csipkéből főzik. A vadalmát és a vadkörtét nem magoztam, nem hámoztam, hanem egyszerűen leszeleteltem a magházuk (csutkájuk) körül. Sajnos nem tudom igazán leírni, milyen mennyei illatok terjengtek a házban, miközben a vadalma és a vadkörte aszalódott.