Fri, 30 Oct 2020 04:04:13 +0000
magyarország-legszebb-szállodái

KöM rendelet a védett és a fokozottan védett növény- és állatfajokról, a fokozottan védett barlangok köréről, valamint az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős növény- és állatfajok közzétételéről

Magyarország védett madarai

Termálfürdők magyarország

Cisco magyarország

Magyarország autós

  1. Mennyi a jó vércukorszint de
  2. Cisco magyarország
  3. Magyarország védett madarai
  4. Akik már bennünk bíznak
  5. Így neveld a sárkányodat 1 teljes film magyarul mesekincstár
  6. Neptun sze w8 wikipedia
  7. Evangélikus Egyház

A Magyarország vadon élő állatai két oldalas alátétünk a három fő élőhely – mezők, vizek, erdők – szerint mutatja be hazánk állatvilágát a legapróbb részletekig élethű, eredeti rajzokon. Az apró állatrajzok mellett a gyerekek számára könnyen értelmezhető piktogramok szemléltetik az állatok élettartamát és védettségét Magyarországon. Az alátéten helyet kaptak a sokak által ismert, "egyszerű" állatok, mint a nyúl vagy a róka, de olyan fajok is, amelyek őshonosak lévén, valaha jelen voltak hazánkban, majd a kihalás szélére kerültek, és az utóbbi évtizedekben újra megjelentek – mint a hiúz, vagy a barnamedve. Az alátét másik oldala hazánk térképén érdekesen szemlélteti, merre bukkantak fel mostanában a ritka fajok, továbbá pontos információval szolgál Magyarország összes állatkertjének, vadasparkjának és akváriumának hollétéről is. A kemény fóliával bevont alátétek azon kívül, hogy esztétikusak, egy sor további elõnnyel bírnak: védi az asztalt a karcolástól, vízállóak. Legyen Ön az első, aki véleményt ír!

Magyarországon a vadon élő állatok védelmét az 1996. évi LIII. törvény szabályozza, eszerint: Tilos a védett állatfajok egyedének zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása, szaporodásának és más élettevékenységének veszélyeztetése, lakó-, élő-, táplálkozó-, költő-, pihenő- vagy búvóhelyeinek lerombolása, károsítása. A védett állatfajok listáját a 13/2001. (V. 9. ) Környezetvédelmi Minisztériumi rendelet 2. melléklete tartalmazza, valamint meghatározza a feltételeket, amelyek fennállása esetén egyes fajok gyérítése vagy riasztása a védettsége ellenére megengedhető. A védett fajokat a szócikk tudományos név, magyar név és természetvédelmi érték szerint listázza.